اخبار و دیدگاهها

مولانا عبدالحمید:

قیمت‌های کمرشکن سبب نگرانی و پریشانی مردم شده است

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امروز (16 اردیبهشت 1401) در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه زاهدان با اشاره به اخباری مبنی بر افزایش قیمت نان، از «افزایش قیمت‌های کمرشکن» به‌شدت انتقاد کردند.

 • انتقاد شدید مولانا عبدالحمید از «برخورد غیرانسانی» با رانندگان در ایالت بلوچستان پاکستان

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در توییتی، از «برخورد غیرانسانی» نیروهای نظامی پاکستان با رانندگان در شهرستان «چاغی» از توابع ایالت بلوچستان پاکستان، به شدت انتقاد کرده و آن را «بدور از شأن یک مسلمان» دانستند.

 • واکنش مولانا عبدالحمید به حوادث گنبدکاووس و مشهد

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امروز پنجشنبه (18 فروردین 1400) با اشاره به اتفاقات اخیر در شهرستان گنبد کاووس و مشهد، «حملۀ ناجوانمردانه» به علمای اهل‌سنت و شیعه در این دو شهرستان را به شدت محکوم و بر لزوم «هوشیاری و بیداری ملت ایران و مسئولان در مقابل توطئه‌های دشمنان» و «بررسی دقیق» این دو واقعه تاکید کردند.

 • در نامه‌ای به رهبر امارت اسلامی افغانستان عنوان شد؛

  تأکید مولانا عبدالحمید بر ضرورت بازگشایی مدارس دخترانه در افغانستان

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید طی نامه‌ای به رهبر امارت اسلامی افغانستان، با اشاره به تاکید شریعت اسلام درخصوص فراگیری علم و دانش برای مردان و زنان «به‌صورت یکسان»، از رهبری امارت اسلامی خواستند برای بازگشایی مدارس دخترانه در مقطع متوسطه در این کشور «تدبیری عاجل» اتخاذ نماید.


بیانات

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان:

محبت مفرط با «مال» و «فرزند» تباهی و غفلت می‌آورَد

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱)، با اشاره به هشدار قرآن مجید نسبت به «محبت مفرط با اموال و اولاد»، این محبت را «سبب تباهی» و از «قوی‌ترین عوامل غفلت» دانستند و بر لزوم «انفاق در راه خدا» برای رهایی از این محبت توصیه و تاکید کردند.

 • «استقامت بر دین» سبب جلب بشارت‌های الهی و نعمت‌های بهشت می‌شود

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱)، دنیا را محل آزمایش دانستند و ضمن تأکید بر «استقامت بر شریعت» در تمام فراز و نشیب‌های زندگی، به نتایج خوشایند صبر و استقامت بر دین در دنیا و آخرت اشاره کردند.

 • مقدرات مذهبی اهل سنت باید در دست خودشان باشد

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امروز (12 اردیبهشت 1401) در مراسم نماز عید سعید فطر اهل سنت زاهدان، با بیان خواسته‌های جامعه اهل‌سنت از دولت سیزدهم، «بکارگیری شایستگان اهل‌سنت» و «تأمین آزادی‌های مذهبی» را «خواسته های کلیدی» عنوان کردند و بر لزوم تحقق این دو خواسته از سوی دولت تاکید کردند.

 • بزرگ‌ترین مأموریت رمضان پاکی نفس از رذایل اخلاقی است

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، در مراسم نماز جمعه زاهدان (9 اردیبهشت 1401)، با اشاره به اهمیت تزکیه و اصلاح نفس در آموزه‌های دینی، پاکی نفس از رذایل اخلاقی را بزرگ‌ترین مأموریت رمضان دانستند و بر لزوم توجه به احکام و برنامه‌ها…


گزارش و گفتگو

مولانا عبدالحمید در گفت‌وگو با انصاف‌نیوز:

فشار از سر جامعه اهل‌سنت برداشته شود

سرویس سیاسی انصاف‌نیوز: مولوی عبدالحمید در گفت‌وگوی تصویری با انصاف‌نیوز به مسائل مختلفی ازجمله حمایت از طالبان، حمایت از کاندیداتوری سیدابراهیم رئیسی برای تصدی ریاست دولت پرداخت که هردو حواشی فراوانی به دنبال داشت.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©