اخبار و دیدگاهها

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

شایسته بود مدیر شبکۀ استانی سیستان‌وبلوچستان از مردم عذرخواهی می‌کرد

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (4 بهمن 1398)، با اشاره به «رنجش مردم» از قطع پخش زندۀ سخنرانی ایشان در جلسۀ شورای هماهنگی مدیریت بحران، این اقدام را «مغایر با وحدت» دانستند و خاطرنشان کردند: شایسته بود که مدیر صداوسیمای استان در این موضوع از مردم «عذرخواهی» می‌کرد.


بیانات

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان:

در مواجهه با هر نعمت و مصیبتی «الله» را یاد کنیم

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (4 بهمن 1398)، ضمن برشمردن برخی از صفات خداوند متعال، بر لزوم یاد الله تعالی در هنگام نعمت و مصیبت تاکید کردند.

 • شورای نگهبان در چینش و تایید صلاحیت کاندیداهای مجلس کاملا سلیقه‌ای عمل کرده است

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعۀ امروز (27 دی‌ماه 1398) اهل‌سنت زاهدان، با انتقاد از «رد صلاحیت گسترده و وسیع» کاندیداهای یازدهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان، آن را «سلیقه‌ای» دانستند و بر لزوم «تنوع در انتخابات» تاکید کردند. امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در این مراسم همچنین به میزان بالای خسارت‌های ناشی از سیل در جنوب سیستان‌وبلوچستان اشاره و بر لزوم «عزم ملی» برای رسیدگی به مشکلات مردم این مناطق تاکید کردند.

 • اخلاص، تقوا و انگیزۀ خدمت به بشریت دلیل ماندگاری علامه ابوالحسن ندوی است

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در همایش «امام سیدابوالحسن ندوی رحمه‌الله طلایه‌دار فکر، دعوت و ادبیات اسلامی» که شامگاه یکشنبه (22 دی‌ماه 1398) در دارالعلوم زاهدان برگزار شد، «اخلاص»، «تقوا» و «انگیزۀ خدمت به بشریت» را از مهمترین عوامل محبوبیت و ماندگاری علامه سید ابوالحسن ندوی رحمه‌الله در جامعۀ اسلامی به‌ویژه در بین علما و اندیشمندان دانستند.

 • تعلیمات قرآن و سنت برای اصلاح بشر و رسیدن به نعمت‌های بهشت هستند

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (20 دی‌ماه 1398)، با بیان اینکه «خداوند متعال برای برآورده‌ ساختن نیازهای مادی و معنوی انسان برنامه‌های جامع فرستاده است»، «قرآن»، «اسلام» و «تعلیم رسول اکرم» را برنامه‌های خداوند برای ساختن بشر و رسیدنش به بهشت دانستند.


گزارش و گفتگو

گزارش سفر شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به مناطق سیل‌زدۀ جنوب استان (2- پایانی)

با آخرین روستای منطقۀ باهوکلات که نزدیک روستای سندها بود، ارتباط کاملاً قطع شده بود. ما تا نزدیکی این روستا رفتیم. مردم روستا هم برای استقبال تا جایی که آب اجازه می‌داد آمدند اما امکان نزدیک‌شدن وجود نداشت. بنابراین از همانجا حضرت شیخ‌الاسلام برای مردم این روستا دست تکان داد، مردم روستا هم از دور ابراز خوشحالی کردند و نعرۀ تکبیر سردادند.

 • گزارش سفر مولانا عبدالحمید به مناطق سیل‌زدۀ جنوب سیستان‌وبلوچستان (1)

  حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، امام جمعۀ اهل‌سنّت زاهدان روز دوشنبه 23 دی‌ماه 98 با هدف بازدید از مناطق سیل‌زدۀ جنوب استان و سرزدن به مردم آسیب‌دیده از زاهدان عازم منطقۀ چابهار شدند و ما هم افتخار همراهیِ ایشان را داشتیم.

 • گزارشی از سفر شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به شهرستان‌های ایرانشهر، دلگان و مهرستان

  صبح سه‌شنبه 28 آبان 1398 شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به‌منظور شرکت در همایش‌های دانش‌آموختگی خواهران فاضله منطقه بزمان و جلگه، دیدار با مردم دلگان و شرکت در گردهمایی تجلیل از بانوان فعال ایرانشهر و نشست علمای شهرستان ایرانشهر و سراوان برای سفری سه‌روزه زاهدان را به مقصد مناطق مذکور ترک کردند. ایشان در تمام همایش‌ها و نشست‌ها به‌عنوان مهمان ویژه به ایراد سخن پرداختند.

 • یادداشت‌های شفاهی سفر به تاتارستان (5 ـ بخش پایانی)

  روز چهارشنبه 27 شهریور 1398 آخرین روز حضور ما در جمهوری تاتارستان بود. عزیزان میزبان برای بازدید حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید و جمع دیگری از مهمانان خارجی کنفرانس از دیدنی‌ها و آثار باستانی شهر زیبای قازان برنامه‌ریزی کرده بودند و قرار بود از ساعت 11 ظهر تا 4 بعدازظهر این برنامه اجرا شود. درعین‌حال برنامۀ دیدار برادران تاجیک با حضرت شیخ‌الاسلام همچنان جریان داشت و این عزیزان می‌آمدند و می‌رفتند.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©