شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید وتوی قطعنامه آتش‌بس در غزه توسط آمریکا را به شدت محکوم کرده و آن را «اقدامی ضدبشری» و «غیرمنصفانه» دانستند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه زاهدان، مولانا عبدالحمید، شامگاه شنبه (18 آذرماه 1402) در درس ترجمه و تفسیر قرآن مجید مسجد جامع مکی زاهدان گفتند: اقدامی که سبب تأسف و ناراحتی تمام ملت‌های دنیا شد این بود که آمریکا قطعنامۀ آتش‌بس فوری جنگ در غزه را وتو کرد و بریتانیا نیز به این قطعنامه رأی ممتنع داد. این اقدام واقعا جای تعجب و تأسف دارد.
ایشان در ادامه گفتند: جنگی که امروز در غزه جریان دارد جنگ بین اسرائیل و حماس نیست، بلکه درواقع جنگ اسرائیل با زنان و کودکان و مردم بی‌دفاع غزه و قتل‌عام یک‌طرفۀ بی‌گناهان است. مردم غزه در محاصرۀ ارتش اسرائیل با مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین سلاح‌ و بمب‌های مخرب دنیا مورد حمله قرار می‌گیرند و خانه‌هایشان ویران می‌شود.
امام‌جمعه زاهدان افزودند: وتوی قطعنامۀ آتش‌بس در غزه توسط آمریکا اقدامی غیرمنصفانه و تاسف‌برانگیز و ضد حقوق بشری است، زیرا مردم غزه نیز انسان هستند. چرا باید قتل‌عام بشوند؟! چرا می‌خواهید دو میلیون نفر را آواره کنید؟! کدام عقل و منطق این اجازه را به شما می‌دهد که به‌خاطر یک گروه شبه‌نظامی، زنان و کودکان و افراد بی‌گناهی را که هیچ نقشی در کشته‌شدن یهودیان و اسرائیلی‌ها در حملۀ اخیر نداشته‌اند، قتل‌عام کنید؟! انسانیت کجاست؟! کشتاری که در غزه صورت می‌گیرد اقدامی ضدانسانی است.
مولانا عبدالحمید تصریح کردند: قدرت‌ها و شورای امنیت باید جلوی اسرائیل را می‌گرفتند، اما وتوی آمریکا درواقع به این معناست که اسرائیل به جنایاتش ادامه بدهد. لذا ما این وتوی آمریکا را با شدت تمام محکوم می‌کنیم و به آمریکایی‌ها می‌گوییم باید از الله تعالی بترسید، زیرا آن خدایی که این قدرت و امکانات را به شما داده می‌تواند آن را از شما بگیرد. آمریکایی‌ها خودشان را مسیحی و اهل کتاب می‌دانند، یهودی‌ها هم اهل کتاب‌اند و اعتقاد به خدا دارند؛ چرا اینها خدا را در نظر نمی‌گیرند؟! کدام وحی آسمانی و کدام قوانین بشری به آنها اجازۀ قتل‌عام بی‌گناهان را می‌دهد؟!
ایشان ادامه دادند: کسانی که از جنگ غزه اهداف سیاسی خود را دنبال می‌کنند و می‌خواهند از آن بهره‌برداری سیاسی بکنند، باید بدانند این کشتار، آیندۀ سیاسی آنها را تاریک خواهد کرد و این افراد نه‌تنها به منافعی که مدنظر دارند نمی‌رسند بلکه شکست می‌خورند، زیرا مرتکب ظلم شده‌اند و این وعدۀ خداست که هر کس ظلم بکند در همین دنیا مورد مؤاخذه قرار می‌گیرد. مسلمان یا غیرمسلمان اگر مرتکب ظلم بشود خداوند او را می‌گیرد. ترحم و انسانیت خیلی مهم است.
امام‌جمعه زاهدان گفتند: انتظار جهانیان آن بود که قدرت‌ها این جنگ ویرانگر و نابودکننده را متوقف کرده و با رسیدن به یک راه‌حل اساسی مشکل طرفین را حل می‌کردند تا هم خشنودی الله تعالی و هم رضایت مردم حاصل می‌شد.

چاپ

297 بازدید

منتشر شده در تاریخ : 19 آذر, 1402


تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©