دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان با صدور بیانیه‌ای پیرامون برخی حواشی پیش‌آمده در روز جمعه 11 آذر 1401 زاهدان و تبلیغات سوء جهات خاص، توضیحاتی ارائه نمود و از اقدامات هنجارشکنانۀ «نیروهای نفوذی» پرده برداشت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان،‌ متن بیانیۀ مذکور به شرح ذیل است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
به اطلاع مردم عزیز ایران می‌رساند در مراسم نماز جمعۀ 11 آذر و پس از آن، برخی افراد نفوذی برای تحت‌الشعاع قرار دادن سخنان شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به اقداماتی ساختارشکنانه روی آورده‌اند که ستاد انتظامات مسجد جامع مکی برخی از این افراد را رصد و شناسایی کرده است.
یکی از افراد نفوذی با برنامه‌ریزی قبلی و با اهدافی سوء، پرچم مربوط به برخی گروه‌های جدایی‌طلب را در حین خطبۀ جمعه به دست گرفته و عکس آن را پخش نموده است؛ ستاد انتظامات مسجد مکی پس از مشاهدۀ آن فورا وارد عمل شده و پرچم را جمع‌آوری کرده است.
همچنین، برخی از نیروهای نفوذی که اقدام به سردادن شعارهای هنجارشکن و تخریب اموال عمومی و خصوصی می‌کرده‌اند، رصد و شناسایی شده‌اند. این افراد از سوی مراکز و مجموعه‌های معلوم‌الحال اجیر و ساماندهی شده‌اند که اکنون با پخش همان تصاویر در حال تبلیغات سوء و تخریب هستند.
ضمن تأکید بر اینکه مردم استان سیستان‌وبلوچستان نسبت به تمامیت ارضی کشور حساس هستند، به عوامل نفوذی هشدار داده می‌شود اگر در آینده بخواهند از این محیط سوء استفاده کنند، با آنها برخورد خواهد شد.
ناگفته نماند شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در خطبه‌های نماز جمعه همچون گذشته بر تأمین و حفظ حقوق آحاد ملت ایران از هر دین و آئین و مذهبی که باشند، تأکید کرده‌اند و معترضین را از تخریب اموال عمومی و خصوصی و ناسزاگویی و توهین برحذر داشته‌اند.

دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان

چاپ

10522 بازدید

منتشر شده در تاریخ : 12 آذر, 1401


تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©