شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، شامگاه دیروز یکشنبه (19 دی‌ماه 1400) با اشاره به سالگرد حادثۀ هواپیمای اوکراینی، این حادثه را «دلخراش» و «تکان‌دهنده» توصیف کردند و «رسیدگی جدی» مسئولان امر به «خواسته‌های بحق» بازماندگان حادثۀ مذکور را خواستار شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در درس تفسیر قرآن مجید اظهار داشتند: سالگرد حادثۀ پرواز هواپیمای مسافربری اوکراینی است که مورد هدف موشک قرار گرفت و در این حادثۀ بسیار ناگوار 176 تن از مسافران که اکثرشان ایرانی بودند به شهادت رسیدند.
ایشان در ادامه گفتند: این حادثه برای ملت ایران و برای همۀ کسانی که به انسانیت می‌اندیشند بسیار تکان‌دهنده بود و ضایعات بسیار سنگینی در پی داشت. بسیاری از مسافران این هواپیما افراد تحصیل‌کرده و دانشجو و دارای علم و دانش بودند. این مصیبت متوجۀ همۀ ملت ایران است و بنده هم با بازماندگان این حادثه اظهار همدردی می‌کنم و در غم آنها شریک هستم.
مدیر درالعلوم زاهدان خاطرنشان کردند: آن‌طور که از سخنان بازماندگان حادثه هواپیمای اوکراینی مشخص می‌شود خواستۀ آنان این است که حقیقت و واقعیت روشن شده و عدالت اجرا شود؛ این خواستۀ بحقی است و رسیدگی و توجه به این خواسته می‌تواند سبب تسلی آنان بشود و بر قلب بازماندگان این حادثه مرهم بگذارد، زیرا بسیاری از خانواده‌ها در این حادثه پدر، مادر، فرزندان و برخی از عزیزان‌شان را از دست داده‌اند. لذا مسئولان امر با بازماندگان این حادثه صحبت، و واقعیت را برای‌شان روشن کنند.
امام‌جمعه زاهدان خواستار رسیدگی جدی مسئولان به پروندۀ این حادثه شدند و گفتند: درخواست دلسوزانۀ بنده از مدیران کشور و مسئولان نظام آن است که به خواستۀ بحق بازماندگان شهدای این حادثه به‌صورت جدی رسیدگی کرده و این موضوع را با تدبیر حل‌وفصل کنند؛ رسیدگی به این حادثه وظیفه‌ای اسلامی، دینی و انسانی است.
مولانا عبدالحمید تصریح کردند: با توجه به اینکه حادثۀ هواپیمای اوکراینی چنان بزرگ است که قابل اغماض نیست، لذا باید عدالت در حق کسانی که در جریان این حادثه مقصر هستند اجرا شود و مقصر واقعی به مجازات برسد.

چاپ

307 بازدید

منتشر شده در تاریخ : 20 دی, 1400


تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©