شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در بخشی از خطبه های امروز (2 آبان 1393) با اشاره به شهادت یکی از معلمان در منطقه قصرقند استان سیستان و بلوچستان، ضمن محکوم کردن این حادثه اظهار داشتند: شهادت شهید سرگزی، یک از معلمان منطقه قصرقند حادثه ای بسیار زجرآور و آزاردهنده بود. به شهادت رساندن هر انسان بیگناه جرم سنگینی است، اما جرم شهید کردن یک معلم و آموزگار، که در جامعه ارزش دارد، به مراتب سنگینتر است. مورد هدف قرار دادن اهل قلم و کسانی که سلاح در دست نداشته، بلکه قلم در دست دارند، ظلم بسیار بزرگی است.

ایشان در ادامه افزودند: ما این جنایت را با شدت تمام محکوم می کنیم. کسانی که مرتکب قتل این معلم شدند دست به جنایتی زدند که ملت و مردم استان سیستان و بلوچستان آنها را نخواهند بخشید. مردم استان ناامنی را در هر لباس و شکلی باشد، نمی پذیرند. لذا هیچ کسی حق ندارد در استان ما ناامنی ایجاد کند.
امام جمعه اهل سنت زاهدان خاطرنشان کردند: الحمدلله با مدیریت مدبّرانه و دلسوزانه در کشور و استان سیستان و بلوچستان، این استان در مسیر درست حرکت کرده و إن شاءالله به سوی توسعه و آبادانی به پیش می رود. فضای ایجاد اعتماد به مدیران بومی و منطقه ای پدیده ای بسیار خوب و سیاستی بسیار پسندیده است. لذا ایجاد ناامنی در این شرایط هیچ توجیهی ندارد. 
مدیر دارالعلوم زاهدان افزودند: افرادی از این استان که در خارج زندگی می کنند، نباید توسط افرادی دیگر تحریک شده و دست به ناامنی استانشان بزنند. پیگیری مشکلات و نارسائیها باید از مسیر و مجرای قانونی و از راه مذاکره و گفتمان انجام گیرد. لذا ما امیدواریم که استان ما در آینده از امنیت کامل برخوردار باشد.
مولانا عبدالحمید در خصوص ایجاد تفرقه در استان نیز هشدار دادند و گفتند: ما ضمن تاکید بر لزوم برقراری امنیت در استان، به کسی اجازه نمی دهیم که در استان اختلاف و تفرقه ایجاد نماید. ما می خواهیم با اخوت و برادری در کنار یکدیگر زندگی کنیم. نباید بین اقوام و مذاهب اختلاف وجود داشته باشد. اقوام و مذاهب باید با صلح و سازش و دوستی در کنار هم زندگی کنند.

امیدواریم سال جدید هجری سال توفیق و عمل، و سال صلح و امنیت باشد
امام جمعه اهل سنت زاهدان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به آغاز سال جدید هجری اظهار داشتند: بعد از وفات آنحضرت صلی الله علیه وسلم، صحابه تصمیم گرفتند تا تاریخی را به عنوان مبدأ تاریخ اسلامی تعیین نمایند. پس از بررسی اتفافات مهم اسلامی، هجرت پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم از مکه به مدینه را بزرگترین و مهمترین اتفاق اسلامی دانستند و آن را به عنوان آغاز سال هجری قمری تعیین کردند.
ایشان در ادامه افزودند: امیدواریم الله تعالی سال جدید را سالی با برکت، سال توفیق و عمل، سال صلح و آشتی بین گروههایی که با یکدیگر اختلاف دارند و سال امنیت و آرامش برای مسلمانان بگرداند. 

آیت الله مهدوی کنی از افراد انقلابی بودند
شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در پایان خطبههای نماز جمعه به رحلت رئیس مجلس خبرگان اشاره کرده و با بیان اینکه “حضرت آیت الله مهدوی کنی از درجه علمی بالایی برخوردار بودند. ایشان از افراد انقلابی بودند که بیشتر عمر خود را در راه خدمت به انقلاب و مردم و نظام جمهوری اسلامی سپری کردند”، ضایعه وفات ایشان را به مقام معظم رهبری، دولت تدبیر و امید، خانواده و بازماندگان آن مرحوم و مردم شریف ایران تسلیت عرض نمودند.

چاپ

1232 بازدید

منتشر شده در تاریخ : 2 آبان, 1393


تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©