شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید طی سخنانی در بیست و یکمین همایش ائمه جمعه اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: گروه‌ها و افراد تندرو و افراطی در میان مردم سیستان و بلوچستان جایگاهی ندارند و از این پس نیز نباید برای خود جای پایی باز کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید به نقل از “ایرنا”، شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید روز دوشنبه در ادامه نشست‌های در زاهدان افزود: ائمه جمعه و روحانیون شیعه و سنی باید مراقب اخوت و وحدت مردم باشند زیرا عده‌ای در تلاش برای ایجاد ناامنی و اختلاف در این استان هستند.
وی تصریح کرد: مردم این استان اعم از شیعه و سنی و اقوام و طوایف مختلف با جان و دل از مرزهای میهن اسلامی حفاظت می‌کنند.
وی افزود: باید آدم‌ربایی، سرقت، راه‌بندی و تحرکات ضد امنیتی در این منطقه از بین برود و در این زمینه علما نقش بسیار مهمی دارند.
امام جمعه اهل سنت زاهدان اظهار داشت: در شرایطی که رسالت‌پذیری و مسوولیت‌پذیری در جامعه جهانی کم‌رنگ شده و مردم به رسالت خود عمل نمی‌کنند و مشکلات فراوانی عالم اسلام را در برگرفته علما و روحانیون نقش مهم و رسالت سنگینی بر عهده دارند.
وی خاطر نشان کرد: علما به عنوان وارثان انبیا موظفند با فساد و بی‌دینی و دین‌گریزی، تهاجم فرهنگی و انواع منکرات مبارزه کنند.
مولانا عبدالحمید گفت: امروزه تفرقه، تشتت، کشتار و خون‌ریزی و اختلاف و درگیری دامنگیر جوامع اسلامی شده و سرمنشا آن نیز دوری از قرآن و احکام الهی و سنت نبوی است.
وی در عین حال بیان کرد: جای بسی خوشحالی است که مسلمانان در مسیر بیداری اسلامی قرار گرفته‌اند و نبض اسلام در حال تپش و دین‌گرایی در جامعه اسلامی در حال احیا است.
مولانا عبدالحمید در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور حداکثری مردم در انتخابات 24 خرداد اظهار داشت: انتخاب فرزندی شایسته از فرزندان ایران اسلامی به عنوان رییس جمهوری اوضاع کشور را بهبود بخشیده و امید و نشاط را در مردم زنده کرده و اجرای قانون برای همه ملت را از اهداف و برنامه‌های دولت تدبیر و امید قرار داده است.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان گفت: سفر معاونین رییس جمهور و وزرای دولت به این استان نشان دهنده توجه ویژه رییس جمهوری و دولت تدبیر و امید به سیستان و بلوچستان و مردم خون‌گرم و وفادار به نظام است.
امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به شکست تلاش سازمان ملل در مورد سوریه اظهار داشت: این شکست را ما پیش‌بینی می‌کردیم، زیرا مستکبران هیچ‌گاه به فکر مسلمانان نیستند و همواره در تلاش برای تامین منافع خودشان هستند.
وی از حجت الاسلام والمسلمین تقوی، رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خواست سلام گرم مردم و علمای شیعه و سنی این استان را خدمت رهبر معظم انقلاب تقدیم کند.
وی افزود: به رهبر معظم انقلاب اطمینان می‌دهیم که وحدت و هم‌گرایی بین شیعه و سنی و اقوام و طوایف این استان مستحکم است و این اتحاد و همبستگی روز به روز استحکام می‌یابد و آینده بهتر و روشن‌تری را نوید می‌دهد.
امام جمعه اهل سنت زاهدان با تاکید بر مشارکت بخش خصوصی در توسعه و پیشرفت استان از صاحبان سرمایه بومی که در سایر کشورها و استان‌ها سرمایه‌های خود را بکار گرفته اند خواست تا با بازگشت به این استان و سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولید به پیشرفت و توسعه منطقه و ایجاد اشتغال کمک کنند.
وی گفت: اکنون با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید زیرساخت‌ها در حال فراهم شدن برای سرمایه‌گذاری است و امیدواریم نیروهای بومی ساکن در کشورهای مختلف به استان بازگشته و برای توسعه و پیشرفت کشور سرمایه‌های خود را در همین استان بکار گیرند و از مزایای آن نیز بهره‌مند شوند.

 

 

 

چاپ

1074 بازدید

منتشر شده در تاریخ : 29 بهمن, 1392


تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©