امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه تکفیر و تندروی از مشکلات کنونی جهان اسلام است اظهار داشت: گفتمان بهترین راه حل مشکلات کنونی جهان اسلام است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان طی سخنانی در مراسم اختتاحیه بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری توجه بسیار زیادی به وحدت امت اسلامی دارند، اظهار داشت: من از حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکر و قدردانی می کنم که به فکر وحدت امت اسلامی هستند که راه اندازی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز از ابتکارات ایشان است.
وی افزود: بیست و هفتمین کنفرانس وحدت در شرایطی برگزار شده است که دشمنان اسلام راضی نیستند که ما مسلمانان در کنار هم قرار بگیریم و آرزوی دشمنان این است که همواره مسلمانان رودرروی هم باشند و با هم درگیر باشند.
امام جمعه اهل سنت زاهدان ضمن تبریک میلاد رسول اکرم(ص) اظهار داشت: این میلاد برای بشریت سعادت بزرگی را به ارمغان آورده است زیرا خداوند متعال بهترین بنده خود را به ما عرضه داشته است.
مولوی عبدالحمید افزود: بسیاری از ملت‏های در جهان غرب افتخار می کنند که دارای تکنولوژی و علوم پیشرفته هستند اما وجود رسول اکرم (ص) بزرگترین سرمایه ای است که خداوند به ملت مسلمان عطا کرده است.
وی افزود: قرآن کریم بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما ملت مسلمان داده است این کتاب مقدس سند حقیقت رسالت رسول اکرم(ص) است.
امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به آیه “واعتصموا بحبل الله جمعیا و لاتفرقوا” اظهار داشت: خداوند در این آیه همه فرقه ها و مذاهب اسلامی را دعوت می کند که باید با هم متحد باشند. بنابراین بر همه ما لازم است که به ریسمان الهی چنگ بزنیم و اتحاد داشته باشیم، پس تفرقه ممنوع است.
وی افزود: هرکس میان امت اسلامی تفرقه ایجاد کند خداوند متعال وی را در این دنیا دچار عذاب خواهد کرد.
مولوی عبدالحمید با اشاره به مشترکات میان امت اسلامی اظهار داشت: مشترکات میان امت اسلامی بسیار فراوان است، قرآن کریم، حضرت محمد(ص) و اهل بیت (ع) از جمله مشترکات میان امت اسلامی هستند که ما باید به این مشترکات چنگ بزنیم و با هم متحد باشیم.
امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه هم شیعه و هم اهل سنت به اهل بیت(ع) عشق می ورزند افزود: اهل سنت به خاندان رسول اکرم (ص) از جمله حضرت فاطمه(س)، حضرت علی (ع)، امام حسن(ع) و امام حسین (ع) و سایر خاندان رسول اکرم (ص) عشق می ورزند.
وی با اشاره به اینکه اهل سنت در ایران در مسیر تقریب هستند، اظهار داشت: در مدت سی و پنج سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد همواره اهل سنت در صحنه های مختلف کشور حضوری فعال داشته و من به جرأت می گویم که در انتخابات همواره میزان حضور اهل سنت بیشتر از برادران شیعه بوده است.
مولوی عبدالحمید تأکید کرد: اهل سنت ایران با افراطی گری و خصومت و تفرقه مخالف است و برادری و اخوت را می خواهد و اگر کوچکترین تعرضی به جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد با دل و جان از کشور دفاع خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه باید راههای وحدت را بررسی کنیم اظهار داشت: ما باید به مشترکات چنگ بزنیم و اختلافات را کنار بگذاریم تا وحدت را برقرار کنیم.
مولوی عبدالحمید در پایان با اشاره به اینکه تکفیر و تندروی از مشکلات کنونی جهان اسلام است اظهار داشت: گفتمان بهترین راه حل مشکلات کنونی جهان اسلام است.

منبع: خبرگزاری تقریب (تنا)

چاپ

414 بازدید

منتشر شده در تاریخ : 30 دی, 1392


تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©