در پی انتشار عذرخواهی رسمی موسسه برگزارکننده مسابقه پیامکی شرکت ایرانسل از مسلمانان اهل سنت و عموم مردم، دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار بیانیه ای از این اقدام استقبال کرد.
در بیانیه دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان آمده است:

عذرخواهی رسمی موسسه برگزار کننده مسابقات پیامکی ایرانسل از اهل سنت به دلیل اهانت به حضرت عمر فاروق (رضی الله عنه) که نتیجه تلاشهای شبانه روزی جوانان کمپین خودجوش تحریم ایرانسل و پیگیریهای علما، طلاب، دانشگاهیان، اقشار مختلف مردم، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مسئولین محترم است، دستاورد بسیار خوبی است که باید آن را حفظ کرد.
این عذرخواهی تلنگری است به دیگر رسانه ها و شرکتها و سازمانها که در رعایت احترام به اعتقادات و شخصیتهای مورد احترام ادیان و مذاهب دیگر بیشتر دقت کنند تا خدای ناکرده با اهانت به عقاید دیگران احساسات پاک مذهبی مردم را جریحه دار نکنند.
در جریان اعتراض به اهانت شرکت ایرانسل به خلیفه دوم مسلمانان حضرت عمر فاروق (رضی الله عنه) بسیاری از هم میهنان شیعه نیز با اهل سنت اعلام همبستگی کردند و این اتحاد و همبستگی شیعه و سنی نشان داد که مردم مسلمان ایران اهانت به اعتقادات و شخصیتهای مورد احترام یکدیگر را از سوی هیچ فرد و یا نهادی نمی پذیرند و با آن برخورد می کنند.
ما همانگونه که اقدام اهانت آمیز شرکت ایرانسل را در اهانت به فاروق اعظم محکوم کردیم، از عذرخواهی رسمی موسسه وابسته به این شرکت استقبال می کنیم.
پذیرفتن این مسئولیت که مسابقه بر روی بستر فنی شرکت ایرانسل برگزار شده و این شرکت قول بررسی درباره نحوه برخورد با موسسه برگزار کننده مسابقه را داده است، این انتظار را بوجود آورده است که اقدامات جدی تری از سوی شرکت ایرانسل برای جبران این اهانت صورت گرفته و نتایج آن از طریق این شرکت به مردم اعلام شود.
از اقدام دادستان محترم زاهدان نیز که با توجه به فرامین مقام معظم رهبری علیه شرکت ایرانسل به اتهام اهانت به مقدسات اهل سنت اعلام جرم کردند قدردانی کرده و منتظر نتیجه اقدامات قضایی در برخورد با این موضوع هستیم.
مهمترین دستاورد این حرکت مدنی تحقق عملی فتوای تاریخی رهبر انقلاب بود که اهانت به مقدسات اهل سنت را خلاف شرع و جرم قانونی اعلام کرده بودند. و در این جریان دستگاه قضایی رسما علیه یک شرکت به اتهام اهانت به مقدسات اهل سنت اعلام جرم کرد. ما این اقدام را نیز به فال نیک گرفته و امیدواریم برخوردهای قاطع قضایی با اهانت کنندگان به مقدسات اهل سنت مانع از تکرار اهانتها در آینده شود.
از عموم جامعه اهل سنت و بویژه جوانان کمپین، رسانه ها و سایت های اهل سنت درخواست داریم با توجه به قول برخورد شرکت ایرانسل و عذرخواهی رسمی موسسه برگزار کننده مسابقه و همچنین اعلام توقف مسابقه بلافاصله پس از اعتراضات اهل سنت و در جریان بودن اقدامات قضایی و پیگیری های قانونی نمایندگان محترم اهل سنت در مجلس و قرار داشتن در ماه مبارک رمضان که ماه رحمت و بخشش است، عذرخواهی موسسه برگزار کننده مسابقه و قول شرکت ایرانسل را برای برخورد جدی با این موضوع و عدم تکرار آن در آینده بپذیرند و به تحریم ایرانسل پایان دهند.
حفظ دستاوردهای این حرکت مدنی و مسالمت آمیز در گرو آرامش و احترام به قانون است. جامعه اهل سنت با این حرکت فرخنده و مبارک ثابت کرد که می تواند با اتحاد و انسجام و از طریق فعالیت قانونمند و مسالمت آمیز، صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان نظام برساند و خواسته های خود را نیز از این طریق دنبال کند.

دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان

چاپ

650 بازدید

منتشر شده در تاریخ : 30 تیر, 1392


تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©