مولانا عبدالحمید طی سخنانی در جمع مردم چابهار ضمن تاکید بر این موضوع که “اهل سنت در انتخابات شرکت می کند”، خاطرنشان کرد که “کاندیدای اصلح ریاست جمهوری کسی است که درجه دوم و سوم را از بین ملت ایران برداشته و اهل سنت را شهروند درجه یک قرار دهد.

مولانا عبدالحمید در بخشی از سخنان خود در مراسم فارغ التحصیلی طلاب مدرسه دینی جامعة الحرمین الشریفین چابهار، که روزدوشنبه 13 خرداد در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، به موضوع انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: انتخابات ریاست جمهوری یکی از صحنه های سیاسی کشور و آزمایشی برای ملت ایران است. اما ما به رئیس جمهوری نیاز داریم که بحران‏های موجود کشور اعم از مشکلات داخلی و خارجی را حل کند. ما نیاز به رئیس جمهوری داریم که بتواند تفاوت را از بین اقوام و مذاهب بردارد.
مولانا عبدالحمید ضمن تاکید بر مشارکت اهل سنت در انتخابات ریاست جمهوری، در عین حال خاطرنشان نمود: جامعه اهل سنت در انتخابات شرکت می کند، اما به کسی رأی می دهد که تفاوت را از بین اقوام و مذاهب بردارد و جامعه اهل سنت را شهروند درجه یک قرار دهد و شهروند درجۀ دوم و سومی در کشور وجود نداشته باشد، بلکه در امور استخدامی و واگذاری مناصب به همه ملت به طور یکسان نگاه کند و این چیزی است که مطابق قانون بوده و رضامندی الله تعالی نیز در همین است.
امام جمعه اهل سنت زاهدان در جمع مردم چابهار اظهار داشت: ما به رئیس جمهوری نیاز داریم که بین شیعه و سنی تفاوتی قائل نباشد، بلکه ایرانی بودن برایش مهم باشد. همه اقوام و مذاهب در ایران، ایرانی بوده و در قانون با یکدیگر برابر هستند؛ هیچ مذهبی از دیگر مذاهب و هیچ قومی از دیگر اقوام ایرانی تر نیست. لذا نباید در بین آنها تفاوتی وجود داشته باشد. البته اینکه فردی برابری بین شیعه و سنی را فقط در حد یک شعار به زبان بیاورد قابل قبول نیست، بلکه مهم این است که در عمل بین شیعه و سنی تفاوت قائل نباشد.
ایشان در ادامه با تاکید بر این نکته که “وابستگی کاندیدا به حزب و جناحی خاص برای ما مهم نیست” گفت: برای ما حزب و جناح مهم نیست. به نظر بنده اصلح ترین کاندیدا کسی است که معتقد به عدم تفاوت بین شهروندان ایرانی باشد. چنین رئیس جمهوری با این خصوصیات می تواند برای ملت امنیت و وحدت ملی پایدار را برقرار نماید.
مولانا عبدالحمید با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور، به ویژه در مناطق مرزی کشور، اظهار
امیدواری کرد که رئیس جمهور آینده بتواند با تدبیر و سعه صدر و دوراندیشی مشکلات معیشتی و مرزی مردم را حل کند.

امیدواریم دولت نواز شریف بتواند آرامش و امنیت را در پاکستان بوجود آورد
امام جمعه اهل سنت زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات پارلمانی اخیر در پاکستان نیز اشاره ای کرد و در این خصوص اظهار داشت: ما خوشحالیم که در پاکستان آقای نواز شریف در انتخابات پارلمانی این کشور به پیروزی رسیده است. ایشان نسبت به رؤسای جمهور گذشته پاکستان به مسیر اعتدال نزدیکتر است. دولت پرویز مشرف بر ملت پاکستان بسیار ظلم کرد و دولت بعد از وی نیز کفایت لازم را نداشت و این کشور شاهد هرج و مرج و مشکلات فراوانی بود.
مولانا عبدالحمید اظهار امیداوری نمود که نواز شریف در ایجاد امنیت در پاکستان موفق شود و ناامنی و برادرکشی و کشتن علما و صاحبان مذاهب، اعم از شیعه و سنی، در این کشور برچیده شود و مردم پاکستان، به ویژه مردم منطقه بلوچستان پاکستان که مشکلات زیادی را تحمل کرده اند، به آرامش و امنیت برسند.
مولانا عبدالحمید در ادامه این موضوع خاطرنشان کرد: امیدواریم آقای نواز شریف بتواند از راه گفتمان و رسیدگی به قشری که در بلوچستان پاکستان محرومیت را تحمل کرده اند، این مشکلات را حل کند. مسئولین کشور پاکستان باید مسایل ملت را از روی تدبیر و اجرای عدالت و سعه صدر و پاسخگویی به خواسته های مردم حل کنند.

 

چاپ

1110 بازدید

منتشر شده در تاریخ : 15 خرداد, 1392


تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©