مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در بخش دوم سخنان خود در مراسم نماز جمعه اهل سنت این شهر با اشاره به ابقای حاج آقای سلیمانی در منصب نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان، با بیان اینکه “رضایت مردم مهمترین عامل تحکیم وحدت است” از ایشان درخواست نمود تا به اندازه اختیاراتش به مشکلات مردم استان رسیدگی نماید.

ایشان در این زمینه خاطرنشان کرد: در هفته گذشته تصمیم انتقال جناب آیت الله سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه محترم زاهدان، به استانی دیگر گرفته شده بود، اما در نتیجه نامه ای که جمعی از مردم استان- شیعه و سنی- به مقام رهبری نوشتند، ایشان در مسئولیت خود ابقا شد.
مولانا عبدالحمید گفت: با توجه به اینکه حاج آقای سلیمانی پس از ابقای خود در این استان خود را بدهکار مردم استان دانسته اند، بنده نیز همین نکته را یادآور می شوم که مردم استان، اعم از شیعه و سنی، مشکلات بسیاری دارند که باید به آنها رسیدگی شود.
مولانا عبدالحمید در ادامه خاطرنشان کرد: مشکلات اهل سنت استان بیشتر از مشکلات برادران شیعه است. وجود مشکلات اهل سنت در زمینه های مختلف، اعم از مشکلات دینی  و مذهبی و نیز مشکلات ملی و قومی، باعث نگرانی مردم استان شده است، و انتظار ما از حاج آقای سلیمانی این است که به اندازه اختیاراتش در صدد رسیدگی به مشکلات مردم برآید و رضایت مردم را حاصل نماید، زیرا رضایت مردم، رضایت الله تعالی است و رضایت مردم مهترین عامل در تحکیم وحدت است.
امام جمعه اهل سنت زاهدان تاکید کرد: نه تنها اهل سنت استان، بلکه اهل سنت در سطح کشور با مشکلاتی مواجه اند که باعث پریشانی و نگرانی آنها شده است. لذا با توجه به حالاتی که در خاورمیانه و در جهان اسلام پیش آمده است، انتظار ما آن است که مسئولین به سخنان و انتظارات جامعه اهل سنت و تمام ملت گوش کنند و به مسائل آنها رسیدگی نمایند. توجه به خواسته ملتها به نفع حکومتهاست، و شاید حکامی که با انقلاب و قیام ملتهای خود مواجه بوده و هستند، همین افسوس را بخورند که ای کاش به خواسته مردمشان توجه می کردند. لذا پیام خیرخواهانه ما به سران تمام کشورهای اسلامی این است که حرف مردم را گوش کرده و به مشکلات آنها رسیدگی کنند.

مولانا عبدالحمید در پایان سخنان خود به شکایات متعدد مردم در زمینه اقدام نیروهای انتظامی تحت عنوان پاکسازی مناطق اشاره کرد و خطاب به نیروهای انتظامی توصیه کرد: برادران نیروی انتظامی اگر مأموریت و دستوری در این زمینه دارند، سعی کنند تا این مأموریت به نحوی انجام گیرد که باعث نارضایتی خدا و نارضایتی مردم نشود، زیرا نارضایتی مردم ضایعات سنگینی برای همگان در پی دارد.  

 

چاپ

1672 بازدید

منتشر شده در تاریخ : 30 تیر, 1391


تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©