اخبار و دیدگاهها

واکنش مولانا عبدالحمید به «مرگ ناگهانی برخی زندانیان»

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، چهارشنبه (15 شهریور 1402) در حساب شخصی خود در پلتفرم ایکس (توییتر سابق)، به «مرگ ناگهانی» برخی از زندانیان ازجمله «جواد روحی» واکنش نشاده دادند و خواستار «برخورد جدی با مقصران و مجرمان احتمالی» برای جلوگیری از تکرار اینگونه «حوادث تلخ» شدند.


بیانات

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان:

برای حل موضوع جمعه خونین از راه آن وارد شوید

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، امروز (31 شهریور 1402) در مراسم نماز جمعه زاهدان، با اشاره به تلاش‌های اخیر برخی مسئولان انتظامی به‌منظور پایان‌دادن به موضوع شهدای جمعه خونین زاهدان، تاکید کردند که برای حل این جریان باید از «دروازه» و راه آن وارد شد.


گزارش و گفتگو

دیدار علمای شهرستان‌های خاش، میرجاوه و تفتان با مولانا عبدالحمید

علمای شهرستان‌های خاش، میرجاوه و تفتان با هدف اعلام همبستگی و حمایت از شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، یکشنبه (26 شهریور 1402) در مسجد جامع مکی زاهدان با ایشان دیدار کردند.

  • جزئیات حادثه جمعه خونین زاهدان از زبان شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید

    شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید ضمن تشریح واقعیت آنچه در حادثۀ جمعه خونین 8 مهرماه 1401 در زاهدان اتفاق افتاد، بر لزوم «محاکمه و مجازات کسانی که مردم را به ناحق کشته‌اند» تاکید کردند.

  • مسئولان امارت اسلامی افغانستان در ادارۀ کشور از «ظرفیت اسلام» و «حکمت و تدبیر» کار بگیرند

    اشاره| حدود ده ماه از پایان اشغال بیست‌سالۀ آمریکا و قدرت‌های غربی در افغانستان می‌گذرد. پس از خروج نظامیان اشغالگر از افغانستان، نظام و حکومت جدیدی با برنامه‌ها و سیاست‌های جدید در این کشور روی کار آمده است. در گفت‌وگوی مفصلی که خردادماه 1401 با شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید انجام شد، ایشان در پرتو آیات و احادیث و منابع اسلامی به ارائه پیشنهادات، راهکارها و توصیه‌هایی به مسئولان «امارت اسلامی افغانستان» برای موفقیت نظام جدید در ادارۀ این کشور اسلامی پرداختند.

  • فشار از سر جامعه اهل‌سنت برداشته شود

    سرویس سیاسی انصاف‌نیوز: مولوی عبدالحمید در گفت‌وگوی تصویری با انصاف‌نیوز به مسائل مختلفی ازجمله حمایت از طالبان، حمایت از کاندیداتوری سیدابراهیم رئیسی برای تصدی ریاست دولت پرداخت که هردو حواشی فراوانی به دنبال داشت.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©