اخبار و دیدگاهها

مولانا عبدالحمید در مراسم تکریم و معارفه استاندار سیستان‌وبلوچستان:

استفاده از نیروهای بومی سبب افزایش انگیزۀ مدیران و مردم و تحکیم وحدت و اخوت می‌شود

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، روز پنجشنبه (25 شهریور 1400) در آیین تکریم و معارفه استاندار سیستان‌وبلوچستان که با حضور وزیر کشور در تالار فردوسی دانشگاه سیستان‌وبلوچستان برگزار شد، با بیان اینکه استفاده از نیروهای بومی سبب «افزایش انگیزه در مدیران و مردم» و «تحکیم وحدت و اخوت» می‌شود، استاندار جدید را به مسائلی از قبیل «مدیریت صحیح سرمایه‌های استان»، «حل مشکل فقر و بیکاری با نگاه اقتصادی» و «اهتمام به موضوع اشتغال» توصیه کردند.

 • مولانا عبدالحمید در دیدار رئیس‌جمهور با علما، معتمدین و نخبگان سیستان‌وبلوچستان:

  مردم از هسته‌های اصلی تامین امنیت در استان هستند

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید عصر دیروز (جمعه 12 شهریور 1400) در دیدار رئیس‌جمهور با علما، سران طوایف، نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف که در تالار فردوسی دانشگاه سیستان‌وبلوچستان برگزار شد، مردم را از «هسته‌های اصلی تأمین امنیت» در این استان برشمردند و به رئیس‌جمهور و سایر مسئولان اطمینان دادند که مردم سیستان‌وبلوچستان در تأمین وحدت و امنیت از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

 • مولانا عبدالحمید:

  دولت جدید در راستای رفع تبعیض‌ها و چالش‌های داخلی و خارجی و حل مشکلات اقتصادی تلاش کند

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امروز (5 شهریور 1400) در مراسم نماز جمعه زاهدان، با اشاره به تایید صلاحیت اعضای کابینه دولت سیزدهم و آغاز به‌کار این دولت، ابراز امیدواری کردند که دولت جدید بتواند با «حل مشکلات اقتصادی» و «رفع تبعیض‌ها و چالش‌های داخلی و خارجی» ملت ایران به‌ویژه اقوام و مذاهب را به نظام جمهوی اسلامی امیدوار کند.

 • واکنش دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان به اطلاعیۀ کانون مدافعان حقوق ‌بشر

  دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان به اطلاعیۀ اعتراض‌آمیز کانون مدافعان حقوق بشر واکنش نشان داد و دفاع از حقوق و کرامت انسان‌ها را «اعتقاد» شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید دانست که هدف از آن «جلب توجه و کسب جایزه» نیست.


بیانات

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان:

برنامه‌ریزی برای آموزش و تربیت صحیح نسل جدید از مهمترین وظایف خانواده‌ها و دولت‌هاست

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان(26 شهریور 1400)، با اشاره به اهمیت فراگیری علوم دینی و دانشگاهی و توجه به امور معنوی در جوامع بشری، برنامه‌ریزی برای نسل جدید در این‌خصوص را از مهمترین وظایف خانواده‌ها و دولت‌ها برشمردند.‌


گزارش و گفتگو

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در گفت‌وگو با «سنی‌آنلاین»:

نادیده گرفتن واقعیت‌های موجود، بزرگترین عامل اعتراضات اخیر است

اشاره: «بی‌آبی» بهانه‌ای شد تا هزاران نفر از هم‌وطنان خوزستانی اعتراض کنند و وضعیت رنج‌آور موجود را با صدایی بلند فریاد بزنند. حضور معاون رئیس‌جمهورو برخی دیگر از مسئولان در خوزستان و ابراز همدردی، تاثیری نداشت و موج اعتراض‌ها همچنان ادامه دارد.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©