اخبار و دیدگاهها

مولانا عبدالحمید:

به‌جای زندانی‌کردن معترضان، صدای آنان را بشنوید

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، در خطبه‌های نماز جمعه امروز (3 تیر 1401)، از فشار اقتصادی بر زندگی مردم انتقاد کردند.


بیانات

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعۀ زاهدان:

دهۀ اول ذی‌الحجه علاوه بر حجاج، برای عموم مردم نیز یک «فرصت استثنایی» است

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، امروز (10 تیرماه 1401) در مراسم نماز جمعه زاهدان، دهۀ اول ذی‌الحجه را «فرصت استثنایی» برای همۀ مسلمانان دانستند و بر لزوم افزایش عبادات در این ایام توصیه و تاکید کردند.


گزارش و گفتگو

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

مسئولان امارت اسلامی افغانستان در ادارۀ کشور از «ظرفیت اسلام» و «حکمت و تدبیر» کار بگیرند

اشاره| حدود ده ماه از پایان اشغال بیست‌سالۀ آمریکا و قدرت‌های غربی در افغانستان می‌گذرد. پس از خروج نظامیان اشغالگر از افغانستان، نظام و حکومت جدیدی با برنامه‌ها و سیاست‌های جدید در این کشور روی کار آمده است. در گفت‌وگوی مفصلی که خردادماه 1401 با شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید انجام شد، ایشان در پرتو آیات و احادیث و منابع اسلامی به ارائه پیشنهادات، راهکارها و توصیه‌هایی به مسئولان «امارت اسلامی افغانستان» برای موفقیت نظام جدید در ادارۀ این کشور اسلامی پرداختند.

  • فشار از سر جامعه اهل‌سنت برداشته شود

    سرویس سیاسی انصاف‌نیوز: مولوی عبدالحمید در گفت‌وگوی تصویری با انصاف‌نیوز به مسائل مختلفی ازجمله حمایت از طالبان، حمایت از کاندیداتوری سیدابراهیم رئیسی برای تصدی ریاست دولت پرداخت که هردو حواشی فراوانی به دنبال داشت.

  • سفر شش روزۀ شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به جنوب سیستان‌وبلوچستان

    شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در سفری شش‌روزه که از جمعه (7 آبان 1400) آغاز و تا چهارشنبه (12 آبان) ادامه داشت، با مردم تعدادی از شهرستان‌های مناطق جنوبی استان سیستان‌وبلوچستان دیدار و در جمع آنان سخنرانی کردند.

  • نادیده گرفتن واقعیت‌های موجود، بزرگترین عامل اعتراضات اخیر است

    اشاره: «بی‌آبی» بهانه‌ای شد تا هزاران نفر از هم‌وطنان خوزستانی اعتراض کنند و وضعیت رنج‌آور موجود را با صدایی بلند فریاد بزنند. حضور معاون رئیس‌جمهورو برخی دیگر از مسئولان در خوزستان و ابراز همدردی، تاثیری نداشت و موج اعتراض‌ها همچنان ادامه دارد.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©