اخبار و دیدگاهها

مولانا عبدالحمید:

حکومت‌ها و نظام‌های «خدامحور» و «ملت‌محور» می‌توانند در دنیا پایدار بمانند

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امروز (1 بهمن 1400) در مراسم نماز جمعه زاهدان، با اشاره به افزایش روابط دیپلماتیک ایران با برخی از کشورهای بزرگ و توسعه‌یافته، ضمن ابراز خرسندی از این موضوع، مسئولان را به دو موضوع «خدامحوری» و «ملت‌محوری» در این زمینه توصیه کردند.


بیانات

مولانا عبدالحمید:

«قرآن» و «احادیث» میراث رسول‌ اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و ثروت‌‌ بزرگ مسلمانان هستند

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در اختتامیۀ نوزدهمین دورۀ مسابقات سراسری حفظ و قرائت قرآن کریم که شامگاه دیروز چهارشنبه (29 دی‌ماه 1400) در دارالعلوم زاهدان برگزار شد، از قرآن و احادیث به‌عنوان «میراث رسول اکرم» و «ثروت بزرگ مسلمانان» یاد کردند و بر لزوم تلاش اقشار مختلف جامعه به دستورات این دو منبع بزرگ دین تاکید کردند.

  • حکومت‌هایی که خود را نماینده اسلام می‌دانند اخلاق اسلامی و نبوی را در جهان زنده کنند

    شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (24 دی‌ماه 1400)، با اشاره به نقش «اخلاق» و «عملکرد» پیامبر اکرم و صحابه در گسترش اسلام در جهان، اقشار مختلف مسلمانان به‌ویژه حکومت‌های اسلامی را به «زنده‌کردن اخلاق اسلامی و تأسی از پیامبر در تحمل، سعۀ صدر و ظرفیت بالا» توصیه و تاکید کردند.

  • مسلمانان قدر دو سرمایۀ «قرآن» و «سیرت» را بدانند و به آنها عمل کنند

    شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید پنج‌شنبه (23 دی 1400) در همایش تجلیل از خواهران فاضلۀ مکتب فاطمة‌الزهراء دهستان «انده» ـ از توابع شهرستان میرجاوه ـ از «قرآن» و «سیرت» به‌عنوان بزرگترین و مهمترین سرمایه‌های مسلمانان یاد کردند و عمل به این دو را تنها راه نجات از آفات و مشکلات و پریشانی‌ها دانستند.

  • «شناخت پروردگار» یکی از محورهای بزرگ دین است

    شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان (17 دی‌ماه 1400) «شناخت و معرفت الله» را از مهمترین و بزرگترین محورهای دین اسلام عنوان کردند و بر لزوم «تفکر در صفات و مخلوقات پروردگار» برای رسیدن به این معرفت توصیه و تاکید کردند.


گزارش و گفتگو

سفر شش روزۀ شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به جنوب سیستان‌وبلوچستان

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در سفری شش‌روزه که از جمعه (7 آبان 1400) آغاز و تا چهارشنبه (12 آبان) ادامه داشت، با مردم تعدادی از شهرستان‌های مناطق جنوبی استان سیستان‌وبلوچستان دیدار و در جمع آنان سخنرانی کردند.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©