اخبار و دیدگاهها

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

در مورد توافقنامه همکاری 25 سالۀ ایران و چین «شفاف‌سازی» شود

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، امروز (13 فروردین 1400) در مراسم نماز جمعه زاهدان با اشاره به امضای توافقنامه همکاری 25 ساله بین ایران و چین، با بیان اینکه مردم و رسانه‌ها در مورد این توافقنامه «دغدغه و نگرانی» دارند، خاطرنشان کردند که در خصوص توافقنامۀ مذکور «شفاف‌سازی» شود و محتوای آن در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد.

 • شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

  طرفین مذاکرات صلح افغانستان از خودشان دوراندیشی، گذشت، سعه‌صدر و دلسوزی نشان دهند

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، امروز (22 اسفند 1399)، در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، ضمن ابراز خرسندی از «بازشدن روزنۀ صلح» در افغانستان، طرفین مذاکرات صلح را به دوراندیشی، گذشت، سعه‌صدر و دلسوزی برای مردم این کشور توصیه کردند.

 • انتقاد مولانا عبدالحمید از کم‌کاری مسئولان در زمینه واردات واکسن کرونا به کشور

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امروز (15 اسفند 1399) در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان با بیان اینکه «سلامتی مردم بر هر چیزی اولویت دارد»، ضمن انتقاد از کم‌کاری دولت در زمینۀ واردکردن واکسن کرونا به کشور، از مسئولین امر خواستند سیاست‌ها را به نحوی تنظیم کنند که سرمایه‌های کشور به‌جای کمک به دیگر کشورها، برای سلامتی و حل مشکلات اقتصادی مردم ایران هزینه شوند.

 • مولانا عبدالحمید:

  حادثۀ مرز سراوان «دقیق، بی‌طرفانه و منصفانه» بررسی شود

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، امروز (8 اسفند 1399) در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، با اشاره به حادثۀ تیراندازی به‌سوی سوخت‌بران در مرز سراوان، ضمن توصیه مردم به «حفظ آرامش»، بر لزوم «بررسی دقیق، بی‌طرفانه و منصفانه» این حادثه و «مجازات قانونی عاملان» نیز توصیه و تاکید کردند.


بیانات

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان:

عمل به برنامه‌ها و احکام الهی در وجود انسان تحول می‌آورد

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان (27 فروردین 1400)، با اشاره به تاثیر احکام و فرایض شریعت اسلام در اصلاح و تزکیۀ فردی و اجتماعی، «اعتقاد به وحدانیت پروردگار و رسالت انبیا و آخرت» و «عمل بر احکام…

 • بدون عمل به احکام شریعت، اصلاح و تزکیه و ورود به بهشت امکان‌پذیر نیست

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، دیروز (20 فروردین 1400) در مراسم نماز جمعه زاهدان، با اشاره به تاثیر احکام شریعت اسلام در اصلاح و تزکیۀ انسان، عمل به این احکام را تنها راه ورود به بهشت و کسب رضایت پروردگار دانستند.

 • شعبان و رمضان ماه‌های اصلاح و خودسازی هستند

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان (13 فروردین 1400)، شعبان و رمضان را «ماه‌های اصلاح و خودسازی» دانستند و مردم را به «اقامۀ نماز»، «پرداخت زکات و صدقات»، «تلاوت قرآن»، «ذکر»، «گرفتن روزه» «اطاعت از خدا و پرهیز از معاصی» توصیه و تأکید کردند.

 • قرآن انسان را تقویت و زنده می‌کند و در زندگی صفا و برکت می‌آورد

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید یکشنبه (8 فروردین 1400) در جمع علمای ایرانشهر با بیان اینکه «قرآن انسان را تقویت و زنده می‌کند و در زندگی صفا و برکت می‌آورد»، از «قرآن» به‌عنوان فضل و رحمت الهی یاد کردند و «مسیر سنت» را کوتاه‌ترین و بهترین راه به الله دانستند و به تأثیر اعمال در زندگی پرداختند و بر لزوم مبارزه با ناهنجاری‌های جامعه تأکید کردند.


گزارش و گفتگو

مولانا عبدالحمید در گفت‌وگو با سنی‌آنلاین:

نظارت بر مدارس دینی به‌گونه‌ای باشد که استقلال مدارس و آزادی مذهبی کاملا حفظ شود

مولانا عبدالحمید تاکید کردند: علمای اهل‌سنت و مدیران مدارس نیز به اندازۀ نظارت بر حوزه‌های علمیه که دو طرف قبلا در مورد میزان و حدود آن با یکدیگر به توافق رسیده‌اند، موافق هستند، اما حوزه‌های علمیه عملاً استقلال و آزادی قانونی خودشان را داشته باشند.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©