اخبار و دیدگاهها

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

اهانت به مقدسات مذاهب و ادیان کار انسان‌های بی‌فرهنگ است

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، امروز (7 مرداد 1401) در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه زاهدان، با اشاره به درپیش‌بودن ماه محرم، ضمن تاکید بر «حفظ حرمت مقدسات مذاهب و ادیان»، به تصریح قراردادهای بین‌المللی مبنی بر «آزادی مردم در عمل به مسائل اعتقادی» اشاره و توصیه کردند: امنیت مراسم عزاداری برادران شیعه در ماه محرم در نقاط مختلف دنیا تأمین شود.


بیانات

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعۀ زاهدان:

قیام امام حسین در مقابل ظلم، برای اجرای عدالت و بنا بر خواستۀ بحق مردم بود

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعۀ اهل سنت زاهدان (14 مرداد 1401)، از امام حسین رضی‌الله‌عنه به‌عنوان «الگوی مسلمانان و تمام انسان‌های آزاده» یاد کردند و ضمن توصیۀ همگان به «اتباع از سیرت بزرگان اهل‌بیت»، به تشریح واقعۀ کربلا و بیان اهداف قیام امام‌حسین رضی‌الله‌عنه پرداختند.

 • محبت با حرمین شریفین جزء لاینفک ایمان و اعتقاد همه مسلمانان است

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان (7 مرداد 1401)، با بیان اینکه «محبت با حرمین شریفین جزء لاینفک ایمان و اعتقاد لاینفک همه مسلمانان است»، حجاج بیت‌الله‌الحرام را به «استقامت بر دین»، «اخلاص»، «تقوا و پرهیزگاری» و «اطاعت از خدا» توصیه و تاکید کردند و رعایت این موارد را از نشانه‌های مقبولیت حج دانستند.

 • گناه و فساد بشر شرایط اقلیمی را تغییر می‌دهد و زمین را فاسد می‌کند

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان (31 تیرماه 1401) «تغییرات نابسامان شرایط اقلیمی» و «ظهور انواع آفات و بلایا در زمین» را نتیجۀ گناهان و عملکرد انسان‌ها دانستند و بر لزوم «توبه و استغفار» و «اصلاح فرد و جامعه» برای خلاصی از این آفات و مشکلات تأکید کردند.

 • ملت ایران سلاح هسته‌ای نمی‌خواهد / توافق هسته‌ای به نفع همه ماست

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امروز یکشنبه (19 تیر 1401) در سخنرانی خود در مراسم نماز عید قربان زاهدان، شرایط فعلی را بهترین فرصت برای توافق هسته‌ای و حصول این توافق را به نفع همه دانستند.


گزارش و گفتگو

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

مسئولان امارت اسلامی افغانستان در ادارۀ کشور از «ظرفیت اسلام» و «حکمت و تدبیر» کار بگیرند

اشاره| حدود ده ماه از پایان اشغال بیست‌سالۀ آمریکا و قدرت‌های غربی در افغانستان می‌گذرد. پس از خروج نظامیان اشغالگر از افغانستان، نظام و حکومت جدیدی با برنامه‌ها و سیاست‌های جدید در این کشور روی کار آمده است. در گفت‌وگوی مفصلی که خردادماه 1401 با شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید انجام شد، ایشان در پرتو آیات و احادیث و منابع اسلامی به ارائه پیشنهادات، راهکارها و توصیه‌هایی به مسئولان «امارت اسلامی افغانستان» برای موفقیت نظام جدید در ادارۀ این کشور اسلامی پرداختند.

 • فشار از سر جامعه اهل‌سنت برداشته شود

  سرویس سیاسی انصاف‌نیوز: مولوی عبدالحمید در گفت‌وگوی تصویری با انصاف‌نیوز به مسائل مختلفی ازجمله حمایت از طالبان، حمایت از کاندیداتوری سیدابراهیم رئیسی برای تصدی ریاست دولت پرداخت که هردو حواشی فراوانی به دنبال داشت.

 • سفر شش روزۀ شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به جنوب سیستان‌وبلوچستان

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در سفری شش‌روزه که از جمعه (7 آبان 1400) آغاز و تا چهارشنبه (12 آبان) ادامه داشت، با مردم تعدادی از شهرستان‌های مناطق جنوبی استان سیستان‌وبلوچستان دیدار و در جمع آنان سخنرانی کردند.

 • نادیده گرفتن واقعیت‌های موجود، بزرگترین عامل اعتراضات اخیر است

  اشاره: «بی‌آبی» بهانه‌ای شد تا هزاران نفر از هم‌وطنان خوزستانی اعتراض کنند و وضعیت رنج‌آور موجود را با صدایی بلند فریاد بزنند. حضور معاون رئیس‌جمهورو برخی دیگر از مسئولان در خوزستان و ابراز همدردی، تاثیری نداشت و موج اعتراض‌ها همچنان ادامه دارد.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©