اخبار و دیدگاهها

پیام مولانا عبدالحمید در پی حادثۀ ترور مولانا عبدالواحد ریگی

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با صدور بیانیه‌ای، ضمن محکوم نمودن ترور مولانا عبدالواحد ریگی، امام‌جمعۀ مسجد جامع امام‌حسین خاش و استاد حدیث مدینة العلوم خاش، از ایشان به عنوان «یکی از علمای دلسوز، خیرخواه، مردمی و از نیکان و صالحان شهرستان خاش» یاد کردند و با بازماندگان مرحوم ابراز همدردی کردند.

 • شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

  این اعتراض با کشتن مردم خاموش نمی‌شود

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در خطبه‌های نماز جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱، اجرای حکم اعدام برای یکی از معترضان به اتهام محاربه را خلاف شریعت اسلام دانستند و گفتند: «من از جریان محسن شکاری که در تهران اعدام شد، متأسف شدم. وقتی کسی دیگری را نکشته و فقط راهی را بسته و کاردی را به بسیجی زده و آن بسیجی زخمی شده از لحاظ شرعی نمی‌توان او را کشت. اگر کسی محارب هم باشد، وقتی آدم نکشته، فقط باید زندان شود.»

 • بیانیه دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان پیرامون برخی حواشی پیش‌آمده در روز جمعه

  دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان با صدور بیانیه‌ای پیرامون برخی حواشی پیش‌آمده در روز جمعه 11 آذر 1401 زاهدان و تبلیغات سوء جهات خاص، توضیحاتی ارائه نمود و از اقدامات هنجارشکنانۀ «نیروهای نفوذی» پرده برداشت.

 • شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

  حکم «محاربه» علیه معترضان برداشت اشتباه از قرآن است

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل‌سنت زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه 11 آذر 1401 با اشاره به صدور حکم اعدام برای برخی از معترضان به جرم محاربه، این اقدام را خلاف حکم قرآن دانستند و نسبت به عواقب صدور چنین احکامی هشدار دادند.


بیانات

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان:

وقتی عملکرد درست باشد و در مملکت عدالت اجرا شود، مُلک به‌سوی آرامش می‌رود

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، ۱۱ آذرماه ۱۴۰۱ در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، آرامش در زندگی فردی و اجتماعی در دنیا و نجات از عذاب الهی در آخرت را در «ایمان به خدا»، «عملکرد صحیح و درست»، «ارتباط با خدا» و «اجرای عدالت» دانستند.


گزارش و گفتگو

جزئیات حادثه جمعه خونین زاهدان از زبان شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید ضمن تشریح واقعیت آنچه در حادثۀ جمعه خونین 8 مهرماه 1401 در زاهدان اتفاق افتاد، بر لزوم «محاکمه و مجازات کسانی که مردم را به ناحق کشته‌اند» تاکید کردند.

 • مسئولان امارت اسلامی افغانستان در ادارۀ کشور از «ظرفیت اسلام» و «حکمت و تدبیر» کار بگیرند

  اشاره| حدود ده ماه از پایان اشغال بیست‌سالۀ آمریکا و قدرت‌های غربی در افغانستان می‌گذرد. پس از خروج نظامیان اشغالگر از افغانستان، نظام و حکومت جدیدی با برنامه‌ها و سیاست‌های جدید در این کشور روی کار آمده است. در گفت‌وگوی مفصلی که خردادماه 1401 با شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید انجام شد، ایشان در پرتو آیات و احادیث و منابع اسلامی به ارائه پیشنهادات، راهکارها و توصیه‌هایی به مسئولان «امارت اسلامی افغانستان» برای موفقیت نظام جدید در ادارۀ این کشور اسلامی پرداختند.

 • فشار از سر جامعه اهل‌سنت برداشته شود

  سرویس سیاسی انصاف‌نیوز: مولوی عبدالحمید در گفت‌وگوی تصویری با انصاف‌نیوز به مسائل مختلفی ازجمله حمایت از طالبان، حمایت از کاندیداتوری سیدابراهیم رئیسی برای تصدی ریاست دولت پرداخت که هردو حواشی فراوانی به دنبال داشت.

 • سفر شش روزۀ شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به جنوب سیستان‌وبلوچستان

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در سفری شش‌روزه که از جمعه (7 آبان 1400) آغاز و تا چهارشنبه (12 آبان) ادامه داشت، با مردم تعدادی از شهرستان‌های مناطق جنوبی استان سیستان‌وبلوچستان دیدار و در جمع آنان سخنرانی کردند.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©