اخبار و دیدگاهها

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخاباتی سبب افزایش نارضایتی مردم و ریزش آرا می‌شود

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امروز (17 اردیبهشت 1400) در مراسم نماز جمعه زاهدان، با انتقاد از «رد صلاحیت‌ گسترده» نامزدهای انتخابات شوراها در سطح کشور، نسبت به عواقب و پیامدهای این رد صلاحیت‌ها هشدار دادند.

 • مولانا عبدالحمید:

  مسئولان امر برای حضور مردم در مراسم حج امسال تدبیری بیندیشند

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید ضمن ابراز امیدواری درخصوص برگزاری مراسم حج تمتع سال جاری، از مسئولین امر خواستند برای حضور مردم ایران در این مراسم معنوی تدبیری بیندیشند و اقدامات لازم را انجام دهند.

 • شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

  در مورد توافقنامه همکاری 25 سالۀ ایران و چین «شفاف‌سازی» شود

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، امروز (13 فروردین 1400) در مراسم نماز جمعه زاهدان با اشاره به امضای توافقنامه همکاری 25 ساله بین ایران و چین، با بیان اینکه مردم و رسانه‌ها در مورد این توافقنامه «دغدغه و نگرانی» دارند، خاطرنشان کردند که در خصوص توافقنامۀ مذکور «شفاف‌سازی» شود و محتوای آن در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد.

 • شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

  طرفین مذاکرات صلح افغانستان از خودشان دوراندیشی، گذشت، سعه‌صدر و دلسوزی نشان دهند

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، امروز (22 اسفند 1399)، در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، ضمن ابراز خرسندی از «بازشدن روزنۀ صلح» در افغانستان، طرفین مذاکرات صلح را به دوراندیشی، گذشت، سعه‌صدر و دلسوزی برای مردم این کشور توصیه کردند.


بیانات

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان:

از سفرۀ بزرگ معنوی که در دهۀ اخیر رمضان گسترانده شده بهره بگیریم

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان (17 اردیبهشت 1400)، از رمضان و دهۀ اخیر آن به‌عنوان «سفرۀ عظیم معنویت در راستای تغذیۀ روحی بندگان» یاد کردند و به «مغتنم‌شمردن روزهای باقیماندۀ رمضان» توصیه و تاکید کردند.


گزارش و گفتگو

مولانا عبدالحمید در گفت‌وگو با سنی‌آنلاین:

نظارت بر مدارس دینی به‌گونه‌ای باشد که استقلال مدارس و آزادی مذهبی کاملا حفظ شود

مولانا عبدالحمید تاکید کردند: علمای اهل‌سنت و مدیران مدارس نیز به اندازۀ نظارت بر حوزه‌های علمیه که دو طرف قبلا در مورد میزان و حدود آن با یکدیگر به توافق رسیده‌اند، موافق هستند، اما حوزه‌های علمیه عملاً استقلال و آزادی قانونی خودشان را داشته باشند.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©