اخبار و دیدگاهها

درپی بازداشت فردی که به مقدسات اهل سنت و مسجد جامع مکی زاهدان توهین کرده بود

دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان از مسئولان استان تشکر کرد

درپی بازداشت فردی که به مقدسات اهل سنت و مسجد جامع مکی زاهدان در فضای مجازی توهین کرده بود، دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان از مقامات استانی سیستان‌وبلوچستان تقدیر و تشکر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت…


بیانات

مولانا عبدالحمید:

نمایندگان با دیدی وسیع برای حل مشکلات مردم تلاش کنند

شیخ‌الإسلام مولانا عبدالحمید امروز جمعه (9 خرداد 1399) در بخشی از سخنان‌شان در جمع نمازگزاران زاهدانی با اشاره به آغاز به‌کار یازدهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی، نقش این قوه را در ادارۀ کشور «مهم و تأثیرگذار» توصیف کردند و بر لزوم تلاش نمایندگان برای حل مشکلات مردم تأکید کردند.

 • مسلمانان و سران کشورهای اسلامی برای رسیدن به اتحاد، «مجمع علمی» و «اتحادیه» تشکیل دهند

  شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز عید فطر اهل سنت زاهدان (4 خرداد 1399)، ضمن انتقاد از کوتاهی سران کشورهای اسلامی در حل مشکلات جهان اسلام، تشکیل «مجمع علمی» و «اتحادیه» متشکل از مذاهب مختلف را برای تحقق وحدت و حل بحران‌های جهان اسلام پیشنهاد کردند.

 • مردم عزیز پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشت جهانی را رعایت کنند

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، جمعه (26 اردیبهشت 1399) در جمع نمازگزاران زاهدانی به شیوع بیماری کرونا در سیستان‌وبلوچستان اشاره کردند و گفتند: متاسفانه بیماری کرونا در استان سیستان‌وبلوچستان به‌ویژه در شهر زاهدان اوج گرفته است و بسیاری از مردم توصیه‌ها بهداشتی را در این زمینه رعایت نمی‌کنند.

 • «کرونا» را که عذاب و هشدار الهی‌ست جدی بگیرید

  شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه زاهدان (16 اسفند 1398)، با بیان اینکه «نافرمانی خدا تنبیه و مجازات دارد» ویروس کرونا را هشدار الهی و نتیجه‌‌ی «ظلم، فساد و عملکرد بنی‌آدم» دانستند و به توبه و استغفار و جدی گرفتن هشدار الهی تاکید کردند.


گزارش و گفتگو

گزارش سفر شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به مناطق سیل‌زدۀ جنوب استان (2- پایانی)

با آخرین روستای منطقۀ باهوکلات که نزدیک روستای سندها بود، ارتباط کاملاً قطع شده بود. ما تا نزدیکی این روستا رفتیم. مردم روستا هم برای استقبال تا جایی که آب اجازه می‌داد آمدند اما امکان نزدیک‌شدن وجود نداشت. بنابراین از همانجا حضرت شیخ‌الاسلام برای مردم این روستا دست تکان داد، مردم روستا هم از دور ابراز خوشحالی کردند و نعرۀ تکبیر سردادند.

 • گزارش سفر مولانا عبدالحمید به مناطق سیل‌زدۀ جنوب سیستان‌وبلوچستان (1)

  حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، امام جمعۀ اهل‌سنّت زاهدان روز دوشنبه 23 دی‌ماه 98 با هدف بازدید از مناطق سیل‌زدۀ جنوب استان و سرزدن به مردم آسیب‌دیده از زاهدان عازم منطقۀ چابهار شدند و ما هم افتخار همراهیِ ایشان را داشتیم.

 • گزارشی از سفر شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به شهرستان‌های ایرانشهر، دلگان و مهرستان

  صبح سه‌شنبه 28 آبان 1398 شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به‌منظور شرکت در همایش‌های دانش‌آموختگی خواهران فاضله منطقه بزمان و جلگه، دیدار با مردم دلگان و شرکت در گردهمایی تجلیل از بانوان فعال ایرانشهر و نشست علمای شهرستان ایرانشهر و سراوان برای سفری سه‌روزه زاهدان را به مقصد مناطق مذکور ترک کردند. ایشان در تمام همایش‌ها و نشست‌ها به‌عنوان مهمان ویژه به ایراد سخن پرداختند.

 • یادداشت‌های شفاهی سفر به تاتارستان (5 ـ بخش پایانی)

  روز چهارشنبه 27 شهریور 1398 آخرین روز حضور ما در جمهوری تاتارستان بود. عزیزان میزبان برای بازدید حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید و جمع دیگری از مهمانان خارجی کنفرانس از دیدنی‌ها و آثار باستانی شهر زیبای قازان برنامه‌ریزی کرده بودند و قرار بود از ساعت 11 ظهر تا 4 بعدازظهر این برنامه اجرا شود. درعین‌حال برنامۀ دیدار برادران تاجیک با حضرت شیخ‌الاسلام همچنان جریان داشت و این عزیزان می‌آمدند و می‌رفتند.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©