اخبار و دیدگاهها

مولانا عبدالحمید در همایش بزرگداشت هفته وحدت:

«قرآن» و «سیرت» دو محور بزرگ وحدت امت اسلامی است

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، صبح امروز سه‌شنبه (27 مهرماه 1400) در “همایش بزرگداشت هفتۀ وحدت” در زاهدان، از «قرآن» و «سیرت» به‌عنوان دو محور بزرگ وحدت امت اسلامی یاد کردند و ضمن توصیۀ مسلمانان به «دشمن‌شناسی» و «حفظ حرمت‌ها»، نسبت به عواقب و پیامدهای اختلاف و تفرقه هشدار دادند.


بیانات

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه زاهدان:

«اخلاق نیک» از مهمترین دستاوردهای پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم است

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امروز (۳۰ مهرماه ۱۴۰۰) در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، «اخلاق نیک» را از مهمترین دستاوردهای بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم برشمردند و با اشاره به دامنۀ وسیع اخلاق در اسلام، به بیان نمونه‌هایی از اخلاق اجتماعی که در تعالیم اسلامی به آنها تاکید شده است، پرداختند.

  • قرآن معجزۀ اسلام و بزرگ‌ترین دستاورد پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم است

    شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید یکشنبه (26 مهر 1400) در مراسم تجلیل از حافظان قرآن و خواهران فاضله مدرسۀ دینی تجویدالقرآن زاهدان، از قرآن به‌عنوان بالاترین کتاب پروردگار، معجزۀ اسلام و بزرگ‌ترین دستاورد پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم یاد کردند و بر لزوم تمسک به «دین»، «قرآن» و «سیرت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و صحابه و اهل‌بیت رضی‌الله‌عنهم» تأکید کردند.

  • مسلمانان برای رسیدن به عزت و وحدت باید حول دو محور «قرآن» و «سیرت» جمع شوند

    شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان (۲۳ مهرماه ۱۴۰۰)، ولادت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم را «منشأ تحولی بزرگ در جهان» دانستند و با بیان اینکه «قرآن» و «سنت» دو محور بزرگ دین اسلام هستند، بر لزوم اتباع مسلمانان از این دو محور مهم تاکید کردند.

  • عزت و شرف انسان در اطاعت از الله تعالی و عمل به دستورات شریعت است

    شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امروز (16 مهرماه 1400) در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، ضمن توصیه و تاکید همگان بر عمل به احکام و فرایض دینی به‌ویژه «اقامۀ نماز» و «پرداخت زکات»، عزت و شرف هر انسان را در اطاعت از پروردگار و عمل به دستورات شریعت دانستند.


گزارش و گفتگو

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در گفت‌وگو با «سنی‌آنلاین»:

نادیده گرفتن واقعیت‌های موجود، بزرگترین عامل اعتراضات اخیر است

اشاره: «بی‌آبی» بهانه‌ای شد تا هزاران نفر از هم‌وطنان خوزستانی اعتراض کنند و وضعیت رنج‌آور موجود را با صدایی بلند فریاد بزنند. حضور معاون رئیس‌جمهورو برخی دیگر از مسئولان در خوزستان و ابراز همدردی، تاثیری نداشت و موج اعتراض‌ها همچنان ادامه دارد.تمامی حقوق طرح برای پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید محفوظ است. Copyright ©