پایگاه اطلاع رسانی شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید

پیام مولانا عبدالحمید در پی حادثۀ ترور مولانا عبدالواحد ریگی

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با صدور بیانیه‌ای، ضمن محکوم نمودن ترور مولانا عبدالواحد ریگی، امام‌جمعۀ مسجد جامع امام‌حسین خاش و استاد حدیث مدینة العلوم خاش، از ایشان به عنوان «یکی از علمای دلسوز، خیرخواه، مردمی و از نیکان و صالحان شهرستان خاش» یاد کردند و با بازماندگان مرحوم ابراز همدردی کردند.
به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان، متن بیانیۀ ایشان به شرح ذیل است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
«إنا لله و إنا إليه راجعون»
خبر ترور ناجوانمردانۀ مولانا عبدالواحد ریگی رحمه‌الله، یکی از علمای سرشناس شهرستان خاش و امام‌جمعۀ مسجد امام‌حسین خاش باعث تأسف و تألم گردید.
بدون شک قتل ناحق از بدترین جنایات و موجب ناراضگی پروردگار است، اما قتل علما و نخبگان که برای جامعه مفید هستند، جنایتی بسیار سنگین و دارای عواقب خطرناکی است.
مولانا عبدالواحد یکی از علمای دلسوز، خیرخواه، مردمی، و از نیکان و صالحان شهرستان خاش و از دوستان قدیمی بود که علاوه بر امامت جمعه در مسجد امام‌حسین، یک شعبۀ حفظ موفق را در کنار آن مدیریت می‌کرد و در مدرسۀ مدینة العلوم خاش هم مدرّس حدیث بود. فرزندان ایشان هم انسان‌هایی مفید و صالح هستند.
بنده این واقعۀ تأسف‌آور را به شدت محکوم می‌کنم و از بارگاه الهی برای آن مرحوم، قبولی شهادت و مغفرت تامه مسألت دارم. خداوند به عموم مردم منطقه، علمای شهرستان خاش و شاگردان مرحوم مولانا، خصوصا بازماندگان و خانوادۀ محترم ایشان اجر و صبر فراوان نصیب فرماید.

(مولانا) عبدالحمید
امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان

خروج از نسخه موبایل