پایگاه اطلاع رسانی شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید

رهبر معظم انقلاب برای جلوگیری از ایجاد یأس در میان اهل‌سنت شخصاً به موضوع نماز جمعه آزادشهر ورود کنند

در پی حکم عزل مولانا محمد حسین گرگیج از امامت جمعۀ آزادشهر، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با ارسال نامه‌ای به مقام معظم رهبری خواستار اتخاذ «تدبیر عاجل و حکیمانه جهت جلوگیری از بروز یأس و ناامیدی درمیان اهل سنت» شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعۀ اهل سنت زاهدان، در بخشی از این نامه که 28 آذر 1400 ارسال شده، آمده است: «مولانا محمدحسین گرگیج، امام‌جمعه اهل سنت آزادشهر و مدیر حوزه علمیه فاروقیه گالیکش، استاد تفسیر قرآن و از چهره‌های علمی و شاخص اهل سنت و دارای محبوبیت قابل ملاحظه‌ای بین آنان می‌باشد.»

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید تأکید کرده‌اند که مولانا گرگیج در سخت‌ترین شرایط از جمهوری اسلامی و وحدت حمایت کرده است و سخنان بحث‌برانگیز ایشان هرگز به قصد توهین نبوده است.

در این نامه تصریح شده است: «عزل ایشان (مولانا محمد حسین گرگیج) از امامت جمعه موجب یأس و سرخوردگی جامعه اهل سنت شده و به هیچ وجه قابل توجیه و هضم نیست و تبعات جبران‌ناپذیری برای وحدت مسلمین دارد. تمام زحمات ایشان که برای ملت ایران کشیده است، نادیده گرفته شده است.»

مدیر دارالعلوم زاهدان در نامه‌شان یادآور شده‌اند که مقدسات اهل سنت بارها در کشور مورد اهانت قرار گرفته است و با وجود اینکه اهل سنت به حقوق قانونی خود نرسیده، اما به‌خاطر حفظ اخوت و برادری اسلامی و مصلحت کشور و نظام همیشه صبر و شکیبایی را اختیار نموده‌اند.

مولانا عبدالحمید در پایان این نامه از مقام معظم رهبری خواسته‌اند «شخصا» در این مسئله ورود کنند و «با تدبیر عاجل و حکیمانه از ضایعاتی که برای اخوت و برادری پیش می‌آید و جهت جلوگیری از بروز یأس و ناامیدی در میان اهل سنت» چاره‌جویی نمایند.

خروج از نسخه موبایل