پایگاه اطلاع رسانی شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید

پیام تبریک مولانا عبدالحمید به نخست‌وزیر جدید پاکستان

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید انتخاب عمران‌خان را به‌عنوان نخست‌وزیر جدید پاکستان به وی تبریک گفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در این پیام، ضمن آرزوی موفقیت برای نخست‌وزیر جدید پاکستان، از وی خواستند در زمینۀ «اجرای عدالت»، «بکارگیری شایستگان اقوام مختلف» و «نفاذ شریعت اسلام» در این کشور تلاش کند.

 

متن پیام شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به شرح زیر است:

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

 

جناب آقای عمران‌خان! پیروزی جنابعالی در انتخابات اخیر و کسب رأی اعتماد به‌عنوان نخست‌وزیر جدید پاکستان را به حضرتعالی تبریک می‌گوییم. اگرچه ما نسبت به دیدگاه‌های سیاسی و اجتماعی جنابعالی آشنایی چندانی نداریم، اما پیروزی حزبی تحت عنوان «تحریک انصاف» را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم مقولۀ «انصاف و عدالت» که ملت‌ها تشنۀ آن هستند، در پاکستان اجرا شود، زیرا انسجام ملی و امنیت پایدار که زیربنای پیشرفت و ترقی ملت‌هاست بدون اجرای عدالت و انصاف امکان‌پذیر نیست.

با توجه به شرایط حاضر، نکاتی چند را به حضرتعالی یادآوری می‌کنم:

🔸1ـ از همه مهمتر، اجرای عدالت و انصاف؛

با توجه به اینکه پاکستان از تنوع قومی، مذهبی و دینی برخوردار است، اجرای عدالت بین همه آنها امری حیاتی است.

🔸2ـ توجه ویژه به اقوام فراموش شده‌ای مثل قوم «بلوچ» که باوجودی‌که از قوم‌های نجیب و شریف است اما متاسفانه مدت مدیدی است با فقر، تنگدستی، بیکاری و انواع بی‌توجهی و بی‌عدالتی گرفتار است و سال‌های اخیر عده کثیری از نخبگان آنها ناپدید یا کشته شده‌اند و اهانت و توهین زیادی در حق آنها اعمال شده است و به‌جای مذاکره و گفتمان، با آنها با خشونت برخورد شده است.

جناب نخست وزیر! عاقلانه نیست قوم بزرگی را که در بخش بزرگی از پاکستان زندگی می‌کنند در اثر سیاستهای اشتباه، مورد سوءاستفاده دشمنان قرار دهیم.

شایسته است جنابعالی شخصا این قوم را ببینید، خواسته‌هایشان را بشنوید و با آنها وارد مذاکره شوید و در مسئولیت‌ها از شایستگان آنها استفاده کنید.

🔸3ـ ایجاد وحدت و تفاهم بین کشورهای اسلامی؛

با توجه به اینکه جنابعالی در شرایطی به‌عنوان نخست‌وزیر یک کشور مهم اسلامی انتخاب شده‌اید که اختلافات و درگیری‌ها بین کشورهای اسلامی و سران این کشورها موجبات سوءاستفادۀ دشمنان اسلام را فراهم آورده است، امید است حضرتعالی به‌عنوان نخست‌وزیر یکی از کشورهای تاثیرگذار در منطقه، در راستای ایجاد وحدت و تفاهم بین سران کشورهای اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکنید.

🔸4ـ تلاش برای اجرای شریعت اسلام در پاکستان؛

یکی از فلسفه‌های مهم استقلال کشور پاکستان «اجرای شریعت اسلام» بوده و اکثریت ملت این کشور را نیز مسلمانان تشکیل می‌دهند، لذا انتظار است که جنابعالی حتی‌الامکان خود و دولت‌تان را به احکام و دستورات شریعت اسلام نزدیک کنید، زیرا یاری پروردگار و رضایت ملت نیز در همین است.

جناب عمران خان! رعایت نکات مذکور و اعمال سیاست‌های صحیح و درست، حضرتعالی را به عنوان نخست‌وزیر ماندگار و مطرح در جهان معاصر تبدیل خواهد کرد. ان شاء الله

در پایان ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی برای جنابعالی، متذکر می‌شویم که این پست‌ها و مقام‌ها ناپایدار هستند؛ چنان‌که پاکستان رؤسای جمهور و نخست‌وزیران متعددی را تجربه کرده است. امیدواریم جنابعالی جزو تاثیرگذارترین مسئولین پاکستان باشید که در اذهان مردم یاد و نام نیک عالی‌جناب جاوید خواهد شد.

و ما علینا إلا البلاغ

 

(مولانا) عبدالحمید

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان

سرزمین منا / 10 ذی‌الحجه 1439

خروج از نسخه موبایل