- پایگاه اطلاع رسانی شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید - https://abdolhamid.net/persian -

پیام تسلیت مولانا عبدالحمید در پی درگذشت شیخ‌الحدیث مولانا محمدیوسف حسین‌پور رحمه‌الله

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در پیامی درگذشت عالم فرزانه حضرت شیخ‌الحدیث مولانا محمدیوسف حسین‌پور رحمه‌الله را به اساتید و طلاب حوزه علمیه عین‌العلوم گشت و عموم اهل‌سنت تسلیت گفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام جمعه اهل‌سنت زاهدان، متن پیام ایشان به شرح ذیل است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
«إنا لله و إنا إليه راجعون»
«موت العالِم موت العالَم»
خبر درگذشت یادگار سلف، استادالعلماء حضرت شیخ‌الحدیث مولانا محمد یوسف حسین‌پور رحمه‌الله تعالی باعث تأسف و تألم شدید بنده و همکارانم در مجموعه دارالعلوم زاهدان گردید.
درگذشت این عالم ربانی همه‌ی ملت ما را عزادار کرد. فقدان این عالم صالح ضایعه سنگینی برای کل ملت ایران و جهان اسلام است. این حادثه مسئولیت همه علما و طلاب و مردم متعهد را سنگین‌تر کرد.
حضرت شیخ‌الحدیث رحمه‌الله عالمی وارسته، باعمل، متبحر، متواضع و فروتن، ساده‌زیست و حق‌گو و شجاع بودند که طی ده‌ها سال تدریس علوم دینی و شرعی خدمات ارزنده‌ای و موثری به جامعه ارائه کردند. ایشان نمونه‌ای کامل از اسلاف و نوادر عصر حاضر بودند.
ایشان شاگردان خوب و شایسته‌ای تربیت کرده‌اند و ان‌شاءالله راهشان ادامه خواهد داشت.
بنده این ضایعه را به عموم اهل‌سنت، بالاخص مردم استان سیستان و بلوچستان و شهرستان سراوان، اساتید و طلاب حوزه علمیه عین‌العلوم گشت، خانواده و عزیزان ایشان و سایر متعلقین تسلیت عرض می‌کنم و از ایزد منّان برای آن مرحوم مغفرت تامه و علو درجات و برای بازماندگان اجر جزیل و صبر جمیل مسئلت دارم.

(مولانا) عبدالحمید
امام جمعه اهل‌سنت زاهدان